tu kiedyś będzie logo przedszkola
Przedszkole Samorządowe nr 56
ul. Gen. J. Hallera 38
15-814 Białystok
tel.: 85 654 42 48

Przedszkole Samorządowe nr 56 w Białymstoku

 

NAGRODY I OSIĄGNIĘCIA DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

1. Karolina B. z grupy V - II miejsce w konkursie recytatorskim organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 39 w Białymstoku pod hasłem "Jestem Polakiem".

2. Ola A. z gr. II - wyróżnienie w konkursie plastycznym "Mój zwierzaczek przytulaczek" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 20 w Białymstoku.

3.Paulina K. i Julia W. z grupy V -nagrody w miejskim konkursie plastycznym organizowanym przez nasze przedszkole "Bajki w zimowej szacie".

4, Zuzanna K. z grupy V - wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym organizowanym przez nasze przedszkole "Bajki w zimowej szacie";

5.Maja R. z grupy V - nagroda w konkursie plastycznym "Zwierzęta z lodowej krainy" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 40 im. Wesołej Ludwiczki w Białymstoku.

6. Hubert N. z grupy V - występ w XVI edycji Wojewódzkiego Festiwalu recytatorsko - muzycznego "Zdrowym być" org. przez PS nr 68 w Białymstoku;

7. Kamil B. z grupy V - III miejsce w XIII edycji Turnieju Warcabowego "Najlepszy w warcaby", organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 26 im. Joanny Strzałkowskiej - Kuczyńskiej.

8. Maj R. i Ola B. z grupy V - wyróżnienie w konkursie plastycznym "Skrzydlaci przyjaciele" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 64 w Białymstoku.

9.Lena B. – grupa IV zajęła II miejsce w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Baśnie i legendy polskie”. Organizator PS Nr 1 w Białymstoku.

 

10.  Aleksandra P.-grupa IV zajęła II miejsce w IX edycji konkursu recytatorskiego pt.„ Emocje Wierszem Malowane” pod hasłem „Polak Mały”. PS Nr 8;

 

11. Aleksandra P. – grupa IV wyróżnienie w konkursie plastycznym- „Moja ojczyzna-wolność w kolorach.” w PS nr 43 w Białymstoku.

 

12. Hanna M. -  grupa IV otrzymała nagrodę, Hania G. - wyróżnienie w VIII edycji miejskiego konkursu plastycznego pt. ”Baje, bajki, bajeczki od zawsze w naszej rodzinie”  zorganizowanego przez PS. Nr 35”Wesołe”;

 

13.Aleksandra P.-grupa IV otrzymała nagrodę w Konkursie piosenki „Mikołajkowa Gala Przedszkolaków” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.

 

14. Janek R. Marcin M., Liliana S., Aleksandra Po., Kacper M.- grupa IV otrzymali dyplomy i niespodzianki za udział w Konkursie Fotograficznym „Wszystko to Polska - Białystok Moje Miasto zorganizowanym przez PS NR 65 w Białymstoku.

 

15. Lila S.-nagroda, Zofia P.- wyróżnienie grupa IV „Las i jego mieszkańcy w oczach dziecka”- w V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 83 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Nr1 w Białymstoku.

 

16. Lena B.- nagroda Aleksandra P. – grupa IV wyróżnienie w II edycji Konkursu Plastycznego pt. „W Krainie Baśni”- zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Białymstoku.

 

17. Rita G.- grupa IV  otrzymała dyplom za udział w XVI edycji Wojewódzkiego Festiwalu muzyczno -recytatorskiego „Zdrowym być”. Ponadto zaprezentowano prace dzieci z gr IV na wernisażu prac „Zdrowym być” Zuzi, Leny, Rity, Oli B., Hani M.

 

18. Zofia P. –grupa IV nagroda w Konkursie Plastycznym  zorganizowanym przez PS 85 „Las zimą”.

 

19. Aleksandra P.-grupa IV nagroda w XV Wojewódzkim Konkursie Piosenki Autorskiej zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 58 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku

 

20. Aleksandra P.- grupa IV zajęła II- miejsce w III Miejskim Konkursie Rodzinnym pt. „Pani Wiosna”- zorganizowanym przez Przedszkole Niepubliczne POZIOMKA w Białymstoku.

 

21. Liliana S., Lena B.- nagroda a Hanna G. – grupa IV wyróżnienie w IV edycji konkursu plastycznego pt. „Marszałek Piłsudski oczami dziecka” zorganizowanego przez PS  Nr 27 w Białymstoku.

 

22. Rita G. – grupa IV otrzymała dyplom w IV edycji Międzyprzedszkolnego Przeglądu Recytatorskiego „Z przyrodą za pan brat” w Przedszkolu Na Zielonej Górce” w Białymstoku.

 

23. Lena B.-grupa IV wyróżnienie w IX edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego „Nasz czysty Białystok” PS 81;

24. Lena B.- grupa IV wyróżnienie, Aleksandra  P.- nagroda w  PS nr 64 VI Wojewódzkim  konkursie wokalno – recytatorskim pt.  „Mój dom – moja rodzina"

 

25. Rita G.- grupa IV wyróżnienie „Najładniejsza palma” PS 73;

 

26. Piotr Z. – grupa IV udział w Turnieju warcabowym „Najlepszy w warcaby” PS 26;

 

27. Reprezentacja grupy V - III miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie wiedzy przyrodniczo - ekologicznej "Zwierzęta egzotyczne" organizowanym przez PS nr 78 - 21maj 2019;

 

28. Remigiusz J. i Hubert N z grupy V - I sze miejsce ; Hania M., Zosia P., Marcin , Rita G., - z grupy IV Liliana S- z grupy IV-  II miejsce w matematycznym międzyprzedszkolnym konkursie organizowanym przez nasze przedszkole - 28 maj 2019., 

 

29. Hania Ś. - grupa II - wyróżnienie w konkursie plastycznym" Jabłka, gruszki, marchew, rzepka ...zjem to wszystko, będę krzepka"

 

30. Dzieci z koła "Kodowanie na dywanie" oraz  gr III, gr IV zdobyły IV miejsce w ogólonopolskim wyzwaniu "Dzielimy się radością programowania".


31. Piotr Z.- wyróżnienie w Miejskim Rodzinnym Konkursie plastycznym "Z Rodziną po zdrowie".

 

32.Rita G. - grupa IV- wyróżnienie  w Miejskim Konkursie Plastycznym  "Mój wymarzony zawód"  PS Nr 83

 

33. Kamil B z V grupy- I miejsce  ,  Daniel  P.,z grupy V - II miejsce ; -, Piotr Z. z grupy IV - III miejsce w Międzyprzedszkolnym Turnieju Warcabowym   PS 56.

 

 

NAGRODY I OSIĄGNIĘCIA DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

1.Zuzanna K. z grupy III - złote wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Skrzydlaci przyjaciele" - org. Przedszkole Samorządowe nr 64 w Białymstoku.

2. Antoni Ch. z grupy III - dyplom w konkursie plastycznym "Czary Pani Jesieni" org. przez PS nr 53 w Białymstoku;

3. Maja R i Karolina B. z grupy III - nagroda w konkursie plastycznym "W świecie Przyrody", org. przez PS nr 58 w Białymstoku.

4. Antoni Ch z grupy III - finalista Ogólnopolskiego Mini Turnieju Matematycznego GROSZEK 2017/2018 org przez Centrum Edukacyjno - Wydawnicze Z - Trener;

5.Gabriela S. - otrzymała I nagrodę a Rita G. wyróżnienie, Zofia P., Kornel W. otrzymał dyplom za   udział w I edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „W krainie baśni” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr3 im Adama Mickiewicza w Białymstoku. Prace dziewczynek były prezentowane na szkolnej wystawie i na stronie internetowej oraz na Facebooku Szkoły Podstawowej nr3 im A. Mickiewicza w Białymstoku.

6.Gabriela S. i Mateusz B.- otrzymali nagrody w IV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Las i jego mieszkańcy w oczach dziecka”- w PS nr 83 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr1 w Białymstoku.

7. Gabriela S. – nagroda, „Zwierzęta z lodowej krainy” w PS nr40 w Białymstoku.

8.  Urszula J. - nagroda w VI Edycji Miejskiego Konkursu plastycznego pt. „Ja imoja rodzina każdego dnia” w Szkole Podstawowej Nr 47 w Białymstoku.

9. W VIII edycji Konkursu Plastycznego pt. „Przedszkolaki kochają przyrodę”w PS Nr 77 w Białymstoku o zasięgu międzynarodowym - Ula J. otrzymała nagrodę a Gabriela S. – wyróżnienie.

10. W 14 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Bezpieczne zabawy”- Mateusz B. otrzymał nagrodę.

11. Mateusz B.- I miejsce, Rita G. - wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Bajki w zimowej szacie” w PS Nr56 w Białymstoku.

12. Urszula J. - nagroda w XI Edycji Konkursu recytatorskiego „Lokomotywą z Janem Brzechwą i Julianem Tuwimem” w PS Nr 48.

13. Urszula J. Nagroda w VIII edycji Konkursu Recytatorskiego pt. „Mali mieszkańcy łąki”.

14. Seastian P. - dyplom za udział w Konkursie recytatorskim pt. „Dzieciaki lubią zwierzaki- zwierzaki z wiejskiej zagrody” w PS Nr 51w Białymstoku.

15. Sebastian P. - wyróżnienie w konkursie plastycznym „Dokarmiamy ptaki” w PS Nr79 w Białymstoku.

16.  W Przeglądzie recytatorskim pt. „ Świat Dziecka” w PS Nr 43, Justyna Z.otrzymała dyplom i nagrodę,

17. W V Wojewódzkim Konkursie Wokalno- Recytatorskim Michał A. i Lena B. otrzymali wyróżnienia,

18. W XVI Edycji Turnieju o Zdrowiu i Ekologii w PS Nr 3 w Białymstoku Jakub B. , Mateusz B.,  Ula J. otrzymali nagrody,
19. Gabrysia S. zajęła III miejsce a Justyna Z. 11-te miejsce w Ogólnopolskim mini Turnieju o tytuł Mistrza Matematyki 2018r. Mateusz B.,  Michał A.,Urszula J., Jakub B., Igor N.-otrzymali dyplom za udział w turnieju.

20.  dzieci wraz z rodzicami brały udział w konkursach organizowanych przez nasze przedszkole ogłoszonych na łamach „Bajkowej Gazetki”- Mateusz B. otrzymał nagrodę w Konkursie pt. „Drzewo w czterech porach roku”

21. Justyna Z.- wyróżnienie, w konkursie literacko- plastycznym „Ja i moja Bajka” w PS n 55 w Białymstoku.

22. W konkursie warcabów w naszym przedszkolu Mateusz B. zajął II miejsce a Piotruś Z. III.

NAGRODY I OSIĄGNIĘCIA DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

1. OLAF W. z gr V zdobył nagrodę, a JULIA D. również z grupy V  wyróżnienie w konkursie plastycznym "Barwy świata Przyrody" zorganizowanym dla dzieci i ich rodziców przez Przedszkole Samorządowe Nr 79

2. AMELIA B. z gr. IV i ANTONI Ch. z gr. II otrzymali nagrodę, a JULIA D. z grupy V  i MAJA B. z gr. III wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym "Bohaterowie ulubionych bajek" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 4

3. KRYSTIAN G. z gr. IV uzyskał wyróżnienie w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 81 "Jesień w mieście"

4. MATEUSZ B. z gr. IV i MAJA S. z gr. III zdobyli nagrodę w konkursie plastycznym "Czary Pani Jesieni" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 53

5. NATALIA K. z grupy IV otrzymała statuetkę dla przedszkola za udział w VII przeglądzie  recytatorskim "Co w trawie piszczy" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 77

6. OLA S. i HANIA Ch. z gr. V wzięły udział w "Jesiennym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej" w Przedszkolu Samorządowym Nr 51

7. JULIA D. z gr. V została laureatką I nagrody w konkursie piosenki "Witajcie w naszej bajce" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 81 w Młodzieżowym Domu Kultury

8. HANIA Ch. z gr. V zdobyła III nagrodę w konkursie piosenki patriotycznej "Kocham Cię moja Ojczyzno" zorganizowanym w Szkole Podstawowej Nr 47

9. OLA S. z gr. V została laureatką I nagrody w konkursie plastycznym "Mój Anioł Stróż" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 25

10. EWA J. z gr. III otrzymała nagrodę w konkursie plastycznym "Ekologiczna zabawka"  zorganizowanym dla dzieci i rodziców w Przedszkolu Samorządowym Nr 78

11. HANIA Ch. z gr. V dostała wyróżnienie w konkursie piosenki "Mikołajkowa Gala Przedszkolaków" w Młodzieżowym Domu Kultury

12. W konkursie "Kochany Święty Mikołaj" zorganizowanym dla dzieci i rodziców przez Redakcję "Bajkowej Gazetki" z Przedszkola Samorządowego Nr 56 nagrodę specjalną otrzymali: KRZYSZTOF T.z siostrą ANIĄ i MATEUSZ B. z gr. IV oraz Hania Ch. z gr. V; OLA S. MIŁOSZ T., OLAF i LENA W. z gr V, JULIA i IZA D. z gr V i I, MICHAŁ i MARCIN M. z gr V i I, EWA J. z bratem TYMKIEM z gr III i I, KAMIL B. z gr II, HUBERT D. i AMELIA B. z gr IV zdobyli nagrody, zaś NIKOLA B. z gr. V, MICHAŁ B. z gr IV, MATEUSZ B. z gr. II, FILIP K. z gr. III, OSKAR i GOSIA P. z gr. V i II dostali wyróżnienie

13. W  konkursie plastycznym  "Bajki w zimowej szacie" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 56 nagrodę zdobyli: GABRYSIA S. z gr V, i ZOSIA P. z gr II zaś OLA S. JAN R. i SZYMON K. z gr I oraz ELIZA P. z gr. IV otrzymali wyróżnienie

14. ADA R. z gr. V zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym "Zimo baw się z nami" zorganizowanym przez PS nr 28

15.„Ruch to zdrowie- Mamo, Tato pobaw się ze mną w dawne zabawy podwórkowe” to tytuł  konkursu plastycznego zorganizowanego przez PS 45, wyróżnienie zdobył tam  Krystian G. z gr IV

16. W Miejskim Konkursie Recytatorskim Wierszobajkowe ZOO wiersze Joanny Myślińskiejwyróżnienie zdobyła Natalia K. z gr IV za wiersz „Puszczyk”

17.  W Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej zorganizowanym przez PS 78 w Białymstoku,  II miejsce wywalczył zespół dzieci z gr. IV  w składzie: Mateusz B. Michał B. Kacper. Oliwia T. Krzyś T.

18. Zespół "Słowiki z grupy V" w składzie: Hania Ch., Julia D., Oskar P. wyśpiewał I miejsce w kategorii zespołów na XXV Festiwalu Piosenki Przedszkolaka zorganizowanego przez MDK w Białymstoku

19. W międzyprzedszkolnym konkursie matematycznym "Mądra Główka"  I miejsce zajęli: Oskar P. z gr. V i Hubert D. z gr. IV

20.  W miejskim konkurs literacko- plastyczny – nagroda dla Huberta D. z gr. IV za wiersz pt.: „Przyszła wiosna” oraz wyróżnienie dla Michał Ch.z gr IV za wiersz pt.: „Wiosna”. – PS 55-obie prace zakwalifikowane do publikacji „Ja i moja bajka”

21. „Najpiękniejsza bajka” - to konkurs literacko-plastyczny o randze wojewódzkiej Michał B z gr IV zdobył - nagrodę w kategorii rodzinnej- bajki pisane przez dzieci i rodziców za bajki pt.: „Ważny gość”, „Piękna Wiosna”.., zaś wyróżnienie wywalczyła Eliza P. a gr IV w kategorii dziecięcej- bajki pisane przez dzieci za bajkę „Nić przyjaźni” - organizator PS 31

22. W konkursie plastycznym "Wiosna budzi owady" zorganizowanym przez PS 53 nagrodę zdobyli: Oskar P. z gr V oraz Krzyś T. z gr. IV

NAGRODY I OSIĄGNIĘCIA DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016.

   

  1.  MILENKA S.  z grupy IV, HANIA H. z grupy V i MAJA S. z grupy III  zdobyły nagrody w  XIV edycji konkursu plastycznego "Czary Pani Jesieni", organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 53 im. Marii Kownackiej - PLASTUŚ w Białymstoku - 23 X 2015.
  2.  MIŁOSZ Z. z grupy III oraz ADA R.  z grupy V wraz z rodzicami, zdobyli nagrody w konkursie plastycznym "Barwy świata przyrody" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 79 w Białymstoku - jesień 2015.
  3. HANIA CH.  z grupy V uzyskała wyróżnienie w konkursie piosenki "Jesienne śpiewanie" zorganizowanym w październiku 2015 przez Przedszkole Samorządowe nr 21 w Białymstoku.
  4. JULA D. z grupy V,  ZDOBYŁA NAGRODĘ w konkursie plastycznym "Kiedy się śmieje dziecko?" - zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 68 w Białymstoku -  jesień 2015.
  5. AMELIA B. z grupy IV, zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym "Bohaterowie ulubionych bajek" - zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 4 w Białymstoku - listopad 2015.
  6. MATEUSZ B. z grupy IV, zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym "Bohaterowie ulubionych bajek" - zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 4 w Białymstoku - listopad 2015.
  7. 06 XI 2015 Amelia z grupy IV reprezentowała naszą placówkę na "Jesiennym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej" w Przedszkolu Samorządowym nr 51.
  8. 17 listopada 2015 Natalka K. i Ania N. z grupy IV i III - reprezentowały nasze przedszkole w przeglądzie recytatorskim o zasięgu wojewódzkim "Co w trawie piszczy?" - zdjęcia w wydarzeniach - zapraszamy.
  9. ZOFIA RITA G. z grupy II uzyskała nagrodę w konkursie plastycznym "Mój Anioł Stróż", organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 25 w Białymstoku - listopad - grudzień 2015;
  10. Oliwia T. z grupy IV uzyskała nagrodę w konkursie plastycznym "Mój Anioł Stróż", organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 25 w Białymstoku - listopad - grudzień 2015;

   

       11. Dnia 21 XII 2015 "Mikołajkowa Gala Przedszkolaków" w MDK - Krystian G. z grupy IV za pracę plastyczną uzyskał wyróżnienie a prace Mateusz B,

          Uli J, Anny Ź, Szymona K, Amelii B, oraz Oliwki T zostały zakwalifikowane na wystawę, którą można obejrzeć na stronie MDK - link poniżej.

          http://www.mdk.bialystok.pl/index.php/konkursy

       12. HANIA CH.. z grupy V dnia 21 XII 2015 zdobyła nagrodę w konkursie piosenki Mikołajkowej Gali Przedszkolaków w Młodzieżowym Domu Kultury

             w   Białymstoku.

       13. W miejskim konkursie plastycznym, organizowanym przez nasze przedszkole "Bajki w zimowej szacie" Gabrysia S. z grupy II zdobyła wyróżnienie,

             Mateusz B. z grupy IV nagrodę, Liliana B. z grupy V nagrodę oraz Szymon K. w ramach prac koła plastycznego  - nagrodę.

        14. 10.03.2016r. Hubert Dardziński z grupy IV uczestniczył w XII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Autorskiej. Zaśpiewał piosenkę pt. „Wakacji czas”,

            której   autorką słów jest Anna Janucik, aranżację do znanej piosenki pt. „Stokrotka” wykonał pan Bogdan Obrycki. Jego talent doceniło jury –

            Hubert  otrzymał wyróżnienie.

 

     15. Ola S. z grupy V zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym "Moja rodzina" - organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 58 w Białymstoku.

     16. W konkursie plastycznym organizowanym w kwietniu przez PS 45 w Białymstoku, Ola S. z babcią zdobyła wyróżnienie.

     17. W konkursie piosenki angielskiej (kwiecień 2016), organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 31 w Białymstoku - Lilianka B z grupy V, zdobyła wyróżnienie.

     18.  W konkursie matematycznym organizowanym przez nasze przedszkole - Liliana B z grupy V zajęła I miejsce a Hubert D. z grupy IV - II miejsce     (maj     2016).

    19. Dnia 10 maja 2016, na Festiwalu Piosenki Przedszkolaka organizowanym przez MDK w Białymstoku, Hania Ch. z grupy V zdobyła II miejsce (zdjęcie w zakładce wydarzenia).

      20. „Bajka o wiośnie” konkurs „Bajkowej gazetki” PS Nr 56 – nagrodzeni: Michał B., Jula A., Krystian G., siostry Milena i Eliza S.,   Krzyś T., Oliwka T.- dzieci z gr. IV;

      21. Dzieci z gr IV – Jula A., Hubert D., Krystian G., Kacper K., Szymon K. zajęły III miejsce w Międzyprzedszkolnym konkursie wiedzy przyrodniczej w PS Nr 78;

      22. Amelka B. z gr. IV otrzymała wyróżnienie w konkursie pt.: „Moja Rodzina” w PS Nr 58;

      23. Bardzo cieszymy się z sukcesu dzieci gr IV  w VI Międzynarodowym konkursie plastycznym „Przedszkolaki kochają przyrodę” – Mateusz B. oraz Ania Ż. otrzymali nagrodę, a Oliwka T. – wyróżnienie;

      24. Ania Ż. z gr. IV otrzymała nagrodę za pracę w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do Przedszkola” w PS Nr 79;

      25. Mateusz B. z gr IV, Dominika Ł. oraz Emilka G. z grupy V, otrzymali nagrody w konkursie „Po prostu koci świat” w Szkole  Podstawowej  Nr 12;

 

    26. Michał M z grupy V - I miejsce, Amelka B z grupy IV - II miejsce i Szymon K. z grupy IV - III miejsce -  w konkursie rodzinnym, plastycznym organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku "Bezpieczna podróż rodziny";

   27. Rodzina Zosi P. z grupy II otrzymała dyplom Sup[er Rodziny w konkursie "Satysfakcję mam, z dzieckiem bawię się sam" w ramach IV edycji Białostockiego Programu Zabaw Fundamentalnych dla Przedszkoli.

 

 

 

 

 

 

Osiągnięcia i nagrody dzieci w roku szkolnym 2011/2012

 

GRUPA II

·        Z Kubusiem Puchatkiem przez świat” (PS 52) - międzynarodowy konkurs plastyczny: Karolina K., Karolina S., Marta Sz., Bartek B.

·        „Baje, bajki, bajeczki” (PS 58): Karolina S. - nagroda, Maja K. – nagroda

·        „Bajki w zimowej szacie”: Karolina S. – nagroda, Karolina K. – wyróżnienie

 

GRUPA III

·        „Z Kubusiem Puchatkiem przez świat”(PS 52) międzynarodowy konkurs plastyczny – Julia D. – nagroda

·        „Czary Pani Jesieni” (PS 53) konkurs plastyczny - Wiktoria P. – nagroda

·        „Zimo baw się z nami” (PS 28) konkurs plastyczny – Julia D. – wyróżnienie

·        „Baje, bajki, bajeczki” konkurs plastyczny – Julia D. – wyróżnienie

·        „Kubuś nasz przyjaciel” konkurs plastyczny – Ania K. – wyróżnienie

·        „Bajki w literaturze dziecięcej” (PS50) konkurs plastyczny- Ania K. – nagroda

 

W akcji prowadzonej przez Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku „Zbiórka baterii” – Kuba Sz. – zebrał największą ilość baterii w przedszkolu i otrzymał nagrodę z Urzędu Miejskiego.

 

 

GRUPA IV

·        „Bajki w zimowej szacie” (PS 56) – Mateusz B., Weronika R., Natalka A. – wyróżnienia

·        „Skrzydlaci przyjaciele” konkurs plastyczny – Natalka A. – wyróżnienie

·        „Śmieszny kurczak” – Weronika B., Weronika O., Weronika R. – wyróżnienia

 

 

GRUPA V

·        „Lokomotywa z J. Brzechwą i J. Tuwimem” – konkurs recytatorski w PS 48 – Julia O. wyróżnienie

·        „Konkurs wiedzy ekologicznej” (PS 78) – zespół w składzie:  Julia O., Michalina K., Bartek P., Patryk B., Piotr L. – I miejsce

 

 

 

Udział w konkursach dzieci z kółka plastycznego w roku szkolnym 2011/2012 6-latki

·        „Bajki w zimowej szacie” (PS 56): Julia O. – nagroda, Gabriela D. – wyróżnienie

 

 

 

 

Osiągnięcia i nagrody dzieci w roku szkolnym 2012/2013

GRUPA I

·        „Bajki w zimowej szacie” (PS 56) konkurs plastyczny – Maja Ż. – nagroda

 

 

GRUPA II

·        „Bajki w zimowej szacie” (PS 56) konkurs plastyczny – Antoni K. – nagroda, Ignacy S. – nagroda

 

 

GRUPA III

·        „Z Kubusiem Puchatkiem przez świat” (PS 52) – międzynarodowy konkurs plastyczny: Ignacy J. – nagroda, Marta Sz. – nagroda

·        Konkurs „Bajkowej Gazetki” (PS 56): Julia B. – nagroda, Marta Ż. – nagroda

·        „Ulubiona postać z utworów Jana Brzechwy” - Ogólnopolski konkurs plastyczny (PS 49): Julia B.  - nagroda

·        „Bajki w zimowej szacie” (PS 56): Julia B., Karolina K. – nagroda, Karolina S. – wyróżnienie

 

 

GRUPA IV

·        „Czary Pani Jesieni” (PS 53) konkurs plastyczny – Julia D. – nagroda

·        „Podróże po Podlasiu” (PS 76) konkurs plastyczny – Wiktor K. – nagroda

·        „Stworzonko leśne” (PS 78) konkurs plastyczny – Ida S. – nagroda

 

 

GRUPA V

·        „Jesień na Podlasiu” (PS 79) konkurs plastyczny - Ola G. – nagroda

·         „Bajki w zimowej szacie” (PS 56) konkurs plastyczny – Ola R. - wyróżnienie

 

 

Udział w XII Prezentacjach Małych Form Teatralnych „Kolędy to czas” 14.01.2013r. w MDK. Wśród 18 przedszkoli zgłoszonych do udziału w prezentacjach wybrano 9 w tym nasze przedszkole.

 

 

Udział w konkursach dzieci z kółka plastycznego w roku szkolnym 2012/2013 5-latki

·        „Ulubiona postać z utworów Jana Brzechwy” – ogólnopolski konkurs plastyczny (PS 49): Dominika H. – nagroda

·        „Bajki w zimowej szacie” (PS 56): Ida S. – nagroda, Zuzanna K. Zuzanna Sz., Dominik Z.- wyróżnienia

 

 

SUKCESY SZACHOWE

 

W roku szkolnym 2012/2013 oferta zajęć dodatkowych w naszym przedszkolu  poszerzyła się o nowe koła zainteresowań i zajęcia dodatkowe. Niezwykle ciekawa i przynosząca wiele wymiernych korzyści dla dzieci okazała się gra w szachy. To pasjonujące zajęcie rozwija umysł, kształtuje charakter, uczy sportowej rywalizacji. Ponadto gra w szachy sprzyja zdolności koncentracji uwagi, samodzielności podejmowania decyzji, pobudza wyobraźnię, uczy odporności psychicznej. Nasze 5,6 – latki pokochały tę szlachetną grę i nie tylko na zajęciach szachowych, ale i w wolnym czasie rozgrywają mecze szachowe. Co więcej uczą inne dzieci, te nie uczęszczające na kółko, zasad gry. Wielka to zasługa ich nauczyciela, pasjonata i miłośnika szachów pana Jarosława Galej. W krótkim czasie nauczył on swoich podopiecznych nie tylko szachowych podstaw , ale wpoił im miłość do gry, pasję, zasady etyczne i moralne. Młodzi szachiści już grają na turniejach i odnoszą swoje pierwsze sukcesy.

W zawodach  „Mój pierwszy turniej szachowy” organizowany w SP nr 45, w kategorii dziewcząt OLA G. ( z gr. V) zajęła I miejsceMAGDA B. (z gr. V) II miejsce, a HANIA L. (z gr. V) V miejsce. W kategorii chłopców MACIEK Sz. (z gr. V) II miejsce, JACEK W. (z gr. V) XI miejsce, a BARTEK G. (z gr. IV) XII miejsce.

W turnieju szachowym o zasięgu miejskim w kategorii dziewcząt do lat 7 OLA G. z grupy V zajęła I miejsce.

Poniżej prezentujemy zdjęcia małych szachistów z ich trofeami.