tu kiedyś będzie logo przedszkola
Przedszkole Samorządowe nr 56
ul. Gen. J. Hallera 38
15-814 Białystok
tel.: 85 654 42 48

Przedszkole Samorządowe nr 56 w Białymstoku

Kodowanie na dywanie

Kodowanie to przekazywanie informacji, tworzenie zrozumiałego dla odbiorcy przekazu, to instrukcja, która może być zapisana na wiele różnych sposobów. Kodowanie to rodzaj szyfru, znany nadawcy i odbiorcy. Kodowanie to przygoda i zabawa.

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym  przyszłych uczniów chcemy w naszym przedszkolu  wprowadzić dzieci w świat kodowania. Podstawowe zagadnienia programistyczne będą wdrażane podczas zabaw bazujących wyłącznie na aktywności dzieci . Dlatego też, przedszkolaki swoją przygodę  z kodowaniem rozpoczną na dywanie w sali multimedialnej. Na początku zaproponuję dzieciom zabawy z wykorzystaniem maty, kolorowych kubeczków i obrazków, gier planszowych, póżniej dołączy do nas robot interaktywny, edukacyjny Photon. 

W miesięcu grudniu bawiliśmy się w dyktanda graficzne, określaliśmy współrzędne, wyszukiwaliśmy podobieńst i różnic:

 ten miesiąc

Na starych i nowych fotografiach

ten rok szkolny

Jesienne dary Pani Jesieni

Za nami kolejne spotkanie. Dzisiaj mieliśmy gościa , był nim Wiktor z grupy III pokazywaliśmy co umiemy ,w co się bawimy i z czym się zmagamy. A na dzisiejszym kole działo się , działo. W ruch szły mazaki, klocki, kolorowe kubeczki, Photon.Pierwsze spotkanie koła Kodowanie na dywanie

W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze spotkanie naszego koła. W tym roku szkolnym na zajęcia uczęszczają dzieci z trzech grup wiekowych. Wsparcie starszych kolegów, intuicja młodszych i wspólna radość tworzenia to wspaniałe, pouczające wykonywanie zadań z programu Uczymy dzieci programować.


 
kola