Jubileusz 40-lecia przedszkola
Ja chodzę tam co dzień obiadek dobry jem
Powiadomienie o danych kontaktowych Inspektora Ochrony Danych (IOD)
W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych został powołany Inspektor Ochrony Danych, z którym można kontaktować się za pośrednictwem danych kontaktowych Przedszkola Samorządowego Nr 56 lub mailowo na adres e-mail: iod.przedszkola2@um.bialystok.pl
Inspektor Ochrony Danych: Pani Małgorzata Kuczyńska nr tel. 85 869 6661
Nauczycielki: mgr Agnieszka Ufniarska, mgr Alicja Zarzecka
Ja chodzę tam co dzień obiadek dobry jem
>> więcej ...
Jesień bywa słoneczna, deszczowa i wietrzna. W minionym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Poznaliśmy nową literę -D, d. Odczytywaliśmy sylaby, proste wyrazy i zdania. Opowiadanie „wędrówka kropelki wody” przybliżyło nam krążenie wody w przyrodzie. Prowadziliśmy również kalendarz pogody. Utrwaliliśmy znajomość nazw dni tygodnia i symbole, za pomocą których zaznaczaliśmy zjawiska pogodowe. W trakcie zajęć „Ekologia i my” przeprowadzaliśmy eksperymenty z wodą. Poznaliśmy jej właściwości i uczyliśmy się wyciągać wnioski. To było bardzo ciekawe. Być może niektórzy z nas wykonają podobne doświadczenia w domu. Słuchając muzyki A. Vivaldiego wykonaliśmy prace „ Jesienna szaruga” w oparciu o technikę mokre w mokrym. „Parasol” został wykonany techniką collage. Mówiliśmy o niszczącej sile wiatru oraz wykorzystaniu go do produkcji prądu. „Wiatr psotnik”, to piosenka przy której bawiliśmy się
i śpiewaliśmy. Improwizowaliśmy odgłosy wiatru z wykorzystaniem gazet i pałeczek.
>> więcej ...
Realizując kolejny moduł z „Małego Misia w świecie wielkiej literatury” poznaliśmy opracowane materiały na temat Polski. Utrwaliliśmy informacje związane z rozbiorami Polski, utratą i odzyskaniem niepodległości. Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Polsce. Poznaliśmy legendę o Czechu, Lechu i Rusie. Stworzyliśmy grę w oparciu o wysłuchaną legendę i rozegraliśmy ją. Śpiewaliśmy również hymn państwowy. Wiemy już jak wiele znaczy dla nas wszystkich odzyskanie przez Polskę niepodległości.
„Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani.
Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!”
>> więcej ...
W tym tygodniu przedszkolacy zapoznali się z krótkim rysem historycznym dotyczącym Święta Niepodległości. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych oraz wydarzeń historycznych naszej ojczyzny. Bliżej poznały postać Józefa Piłsudskiego. Wykonaliśmy godło państwowe, pracę plastyczną w barwach ojczystych „Polacy to jedna rodzina”. Śpiewaliśmy piosenkę „Mój dom”. Na zajęciach ruchowych ćwiczyliśmy rzuty i chwyty piłki z odbicia o ziemię i po odbiciu chwyt oburącz.
W środę punktualnie o godzinie 11.11 włączyliśmy się w Ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Dumnie przyjmując postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Przedszkolacy biorąc udział w takich zajęciach, uroczystościach od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w domu. Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie korzystać z tych urządzeń. Rozwiązywaliśmy zagadki tekstowe i akustyczne na temat sprzętów domowych. Wykonaliśmy koktajl owocowy. Ciekawie wyglądała również pralka wykonana z wykorzystaniem papierowego talerzyka. Bawiliśmy się przy piosence pt. „Domowe urządzenia”. Chętnie ćwiczyliśmy w oparciu o metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
>> więcej ...
W konkursie „Eko kapelusz” wzięło udział siedmioro dzieci. Wszystkim nagrodzonym Gratulujemy!!! Kapelusze były piękne i pomysłowe. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w ich wykonaniu.
Żyj nam 100 lat, bądź szczęśliwy śpiewaliśmy po polsku i w języku angielskim.
W minionym tygodniu tematyka w naszej grupie dotyczyła domów. Dzieci dowiedziały się jakie są etapy powstawania domów. Poznały ich różne rodzaje. Porównywały je ze swoimi, odszukiwały podobnych na obrazkach. Klasyfikowały je według wielkości. Opowiadały na temat swoich domów, wzbogacały słownictwo o nazwy różnych pomieszczeń w nim znajdujących się. Poznaliśmy nową literę I, i małą i wielką. Wyszywaliśmy obrazki bez igły. Sprawdzaliśmy w jaki sposób najszybciej można zebrać igły i szpilki. Uczyliśmy się nowej piosenki „Mój dom”(słowa w załączniku). Układaliśmy kalendarze, w których są: dni i noce, pory roku, dni tygodnia. Wykonaliśmy domki z papieru- doskonaliliśmy technikę wycinania i składania papieru, konstruowaliśmy domy z klocków. Gościliśmy mamę Leny - panią Arlettę oraz panią Magdę z Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki z bardzo atrakcyjnymi zajęciami teatralnymi - opis w Wydarzeniach:)
Zwierzęta to nasi przyjaciele. W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach hodowanych w domu. Dzieci wypowiadały się, jak należy o nie dbać. Przynosiły zdjęcia swoich ulubieńców. Poznaliśmy literę E, e. Mieliśmy spotkanie z paniami z Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Wykonaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem rolki po papierze toaletowym i papierowego talerzyka. Uczyliśmy się zabawy rytmicznej ze śpiewem pt.”Bingo”. Doskonaliliśmy umiejętność wycinania. Układaliśmy rytmy z wykorzystaniem kasztanów i fasolek. Samodzielnie robiliśmy kanapki w czasie śniadania. Sprawdzaliśmy właściwości magnesu. Wysłuchaliśmy bardzo interesującego opowiadania J. Papuzińskiej pt. „Agnieszka opowiada bajkę”. Rozwijaliśmy swoją sprawność fizyczną w czasie zajęć ruchowych.