Oddział IV

 


 

Nauczycielki: mgr Agnieszka Ufniarska, mgr Alicja Zarzecka


 

W bibliotece

 Czwartek, 9 czerwca 2022 r.   ( 22:34 ) 

Dnia 06. 06. 22 r. po raz ostatni w tym roku szkolnym byliśmy na bardzo ciekawych zajęciach w bibliotece. Dzieci uzyskały wiele cennych  informacji na temat „N jak niewidomy”. Obejrzały film animowany dostarczający wiedzę jak skutecznie pomóc osobie niewidomej. Poznały jak wygląda alfabet Braille'a oraz tabliczki i maszyna do pisania.  Dziękujemy bardzo Pani Ewie i Pani Agatce za ich wielki zapał i ogromne zaangażowanie w przygotowywaniu bardzo interesujących zajęć w bibliotece.



Wojewódzki konkurs „Moja Rodzina”

 Czwartek, 9 czerwca 2022 r.   ( 22:15 ) 

Pola S. zdobyła I miejsce, a Lena P. II miejsce w konkursie plastycznym pt.: „Moja Rodzina” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 49. Laureatkom serdecznie gratulujemy!!!



Ziemia- Zielona Wyspa

 Czwartek, 9 czerwca 2022 r.   ( 22:13 ) 

Jadzia D. zajęła I miejsce w Miejskim Konkursie wokalno -recytatorskim
o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Jadzia zaprezentowała piosenkę pt.: „Planeta Ziemia”. Gratulujemy serdecznie!!!



Bardzo głodna gąsiennica

 Czwartek, 9 czerwca 2022 r.   ( 21:56 ) 

BARDZO GŁODNA GĄSIENICA (DIE KLEINE RAUPE NIMMERSATT)



Ja i moja bajka

 Środa, 1 czerwca 2022 r.   ( 21:38 ) 

Dzieci z naszej grupy : Zosia G .,Lena P., Nikola S., otrzymały nagrody za udział w konkursie plastyczno -literackim zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 55 w Białymstoku. Gratulujemy.



Bal owadów

 Środa, 1 czerwca 2022 r. 

Z okazji  Dnia Dziecka dzieci uczestniczyły w Balu Owadów i pokazie mody ekologicznej. Dziekujemy rodzicom za przygotowanie bardzo ciekawych strojów.



Nasze zabawy

 Wtorek, 31 maja 2022 r. 



Moja Rodzina

 Sobota, 28 maja 2022 r.   ( 20:05 ) 

Ostatni tydzień dla nas wszystkich był bardzo ważny i niezwykle wyjątkowy. Temat rodziny w przedszkolu omawiamy kilka razy w roku. Zbliżający się Dzień Mamy to tak naprawdę bardzo dobra okazja, aby ukazać dzieciom, że Rodzina jest najważniejsza. Wszystkie rodzaje aktywności, jakie w ostatnim tygodniu były podejmowane dotyczyły właśnie tej tematyki. Dzieci z chęcią opowiadały o sobie, o swoich rodzinach, dzieliły się własnymi doświadczeniami.  Na podstawie serii obrazków i ilustracji wzbogaciły zasób słownictwa i rozumienia wielu pojęć. Wspólnie tworzyły drzewo genealogiczne, nazywając poszczególnych członków rodziny, stopień pokrewieństwa. Chętnie rysowały swoje rodziny oraz wykonywały prezenty- naszyjnik dla mamy, breloczek dla taty. Poznały nowe piosenki „Zagadka” oraz „Z moim tatą”. Podczas doskonalenia gry w „kartofla” przedszkolacy rozwijali swoją koordynację wzrokowo- ruchową, umiejętność panowania nad emocjami. W środę gościliśmy Rodziców na uroczystości z okazji dnia Rodziny. W piątek odbyło się wręczenie nagród z konkursu matematycznego i turnieju warcabowego.  To był tydzień pełen miłych i niezapomnianych wrażeń.



Cudownych Rodziców mam...

 Środa, 25 maja 2022 r.   ( 20:12 ) 

Za wszystkie cudowne chwile,
które wspominam tak mile,
za jesień, zimę, wiosnę i lato
Dziękuję kochana Mamo i  Tato!
”.



Wiosenna łąka

 Niedziela, 22 maja 2022 r.   ( 23:36 ) 

    W minionym tygodniu poszerzaliśmy wiadomości związane z wiosenną łąką. Przypomnieliśmy nazwy, wygląd mieszkańców łąki. Poznaliśmy cykl rozwojowy motyla. Poznaliśmy literę – ż/małą i wielką/. Graliśmy w „Kartofla”- dowiedzieliśmy się, że są liczby parzyste i nieparzyste. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt.”Wiosenna łąka” oraz zrobiliśmy motyla z wykorzystaniem rolki po papierze toaletowym. Ćwiczyliśmy elementy tańca -krakowiaka. Gościliśmy w przedszkolu aktorów, którzy zaprezentowali sztukę pt. „Legendy polskie”. Ćwiczyliśmy w oparciu o metodę R. Labana. Wzięliśmy udział w akcji „Dzień Dobrych Uczynków”. Będąc na spacerze wręczaliśmy spotkanym ludziom serduszka i życzyliśmy miłego dnia. Za każdym razem widzieliśmy u obdarowanych uśmiech na twarzy i ogromne zaskoczenie. Przedstawiciele naszej grupy wzięli udział w Konkursie Matematycznym i Konkursie Wiedzy Przyrodniczo Ekologicznej. Wszyscy spisali się bardzo dobrze.