Deprecated: preg_match(): Passing null to parameter #2 ($subject) of type string is deprecated in /home/h8687080/public_html/zajawki.php on line 2498
Oddział IV
Nauczycielki: mgr Agnieszka Ufniarska, mgr Alicja Zarzecka
Nasi milusińscy
W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach jakie można trzymać w domu. Dzieci dzieliły się doświadczeniami związanymi z opieką nad swoimi pupilami. Dowiedzieliśmy się również na czym polega praca weterynarza. Dzieci poznały rolę schronisk dla zwierząt. Nauczyliśmy się piosenki pt:„Popatrzcie na jamniczka” i zrobiliśmy dwie prace plastyczne ( myszkę na spinaczu do bielizny oraz kotka- wydrapywankę na kartce pokrytej woskiem).Ponadto dużo czasu poświęciliśmy na omówienie roli przyjaźni w życiu człowieka. Wszyscy zgodnie przyznali , że przyjacielem może być również zwierzę np:pies. Wymieniliśmy cechy dobrego przyjaciela, a bardzo pomocna w tym była książka Moniki Kamińskiej pt„Niedźwiadek szuka przyjaciela” wyd.Dwukropek, którą przeczytaliśmy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
Co z czego otrzymujemy
W tym tygodniu rozmawialiśmy o różnych surowcach, z których otrzymujemy znane nam produkty. Dzieci poznały kolejne etapy produkcji cukru, mąki i szkła, a także dowiedziały się skąd się bierze węgiel i do czego jest potrzebny. Dzieci poznały technikę rysowania węglem rysunkowym. Utrwalaliśmy również nazwy liczebników porządkowych.
>> więcej ...
>> więcej ...
Idzie jesień przez sad i ogród
W minionym tygodniu rozmawialiśmy o owocach i warzywach jakie możemy spotkać jesienią w sadzie i ogrodzie.Jak zawsze podkreślaliśmy to, jak ważną rolę mają owoce i warzywa dla naszego zdrowia. Odwiedziliśmy sklep osiedlowy gdzie dokładnie przyjrzeliśmy się stoisku owocowo-warzywnemu.Tam też kupiliśmy jabłka i marchewkę , z których później zrobiliśmy pyszny, zdrowy sok.. Dzieci zrobiły także owocowo-warzywne obrazki, które były świetnym drugim śniadaniem.Ponadto dzieci wykonały własne drzewka owocowe oraz piękne jabłka . Uczestniczyliśmy również w przedstawieniu pt: „Ostatnie drzewo” w wykonaniu aktorów z teatru Co nieco.
>> więcej ...
>> więcej ...
ULICZNE SYGNAŁY
Miniony tydzień rozpoczął się bardzo uroczyście. Wszyscy świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka.Nasza grupa odbyła podróż przez wszystkie kontynenty.Dzieci poznawały muzykę charakterystyczną dla niektórych państw leżących na danym kontynencie. Mogliśmy także potańczyć i pobawić się do wielu skocznych utworów. W ten sposób chcieliśmy podkreślić, że dzieci na całym świecie chodzą do przedszkoli i tak jak my również mają swoje święto. A, jeśli podróże to bardzo ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też jak co roku przypominaliśmy najważniejsze zasady ruchu drogowego dla pieszych - prawidłowe przechodzenie przez ulicę zarówno gdy jest sygnalizacja świetlna jak i podczas jej braku; noszenie odblasków, odpowiednie akcesoria do jazdy rowerem, znajomość znaków drogowych. Wiele uwagi zwracaliśmy na znaczenie numerów alarmowych: 112, 997,998,999. Odbyliśmy również wycieczkę na skrzyżowanie gdzie praktycznie ćwiczyliśmy prawidłowe przejście po pasach.
>> więcej ...
Znowu w przedszkolu
>> więcej ...
