Oddział V
Nauczycielki: mgr Dorota Borowska, mgr Agnieszka Szkiłądź
>> więcej ...
„Jakie znasz zawody”- Ogólnopolski konkurs plastyczny
>> więcej ...
>> więcej ...
W Galerii im. Sleńdzińskich
Dnia 16 czerwca byliśmy na wycieczce w Galerii im. Sleńdzińskich na warsztatach plastycznych. Starszacy wykonali prace- witraże pt.: „Motyle”. Prace wykonano kolorowymi markerami na pleksi. Pomimo, iż instrukcje były jednakowe dla wszystkich dzieci, każda praca wyszła zupełnie inaczej dzięki wielkiej ich inwencji i kreatywności. Wszystkie motyle są barwne, przepiękne.
>> więcej ...
W Parku rozrywki Morza, Lądy, Oceany
W środę 14 czerwca wybraliśmy się na wyprawę do Parku Morza, Lądy, Oceany. Po przyjeździe razem z opiekunem grupy udaliśmy się na poszukiwanie przygód. Przedszkolacy mieli okazję zwiedzić starą łódź, poznali różne zwierzęta w naturalnych rozmiarach zamieszkujące morza i oceany. Dzieci oprowadzone zostały również po muzeum morza z jakże cennymi eksponatami. W przerwach pomiędzy zwiedzaniem mogły pobawić się na dmuchanym zamku podwodnej księżniczki, zjeżdżać z górki na dmuchanym kole, zjeżdżać na tyrolce, pokonać tor przeszkód ukryty w lesie. Samodzielnie wyruszyły w rejs na malutkich łódeczkach czy dmuchanych walcach. Wielką atrakcją było przejechanie się na gokartach. Na zakończenie dzieci spotkały się z piratem, doświadczyły podróży w wielkiej skrzyni falującej na morzu, karmiły rybki, spełniające najskrytsze marzenia. Wielkim marzeniem dzieci było…aby za jakiś czas wrócić tu ponownie:)
>> więcej ...
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
W poniedziałek 12 czerwca 2023r. gościliśmy ciocię Kuby panią policjantkę. Pani Magda przybliżyła dzieciom temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak bezpiecznie podróżować samochodem, pamiętając o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Bardzo wielkim zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Każdy miał okazję usiąść w środku samochodu, zobaczyć światła alarmowe, usłyszeć syrenę policyjną. Na zakończenie dzieci wręczyły pani policjantce przygotowane przez siebie portrety oraz podziękowanie za bardzo ciekawe spotkanie- przybliżenie zawodu policjanta, oraz utrwalenie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
>> więcej ...
>> więcej ...
Nasi Kochani Rodzice
W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat naszych rodziców. Ich pracy oraz roli rodziny w życiu każdego człowieka. Mieliśmy spotkanie ze studentkami II roku Higieny Stomatologicznej, które przypomniały i uczyły nas jak dbać o higienę jamy ustnej. Doskonaliliśmy swoje umiejętności w rozwiązywaniu zadań tekstowych. Wykonaliśmy niespodzianki z okazji Dnia Rodziny i śpiewaliśmy piosenki o mamie i tacie. Rodzice uczestniczyli w uroczystości z okazji Dnia Rodziny. Pamiętajmy, że rodzina jet dla nas oparciem, czymś co chroni i daje niesamowitą siłę.
>> więcej ...
"W zdrowym ciele, zdrowy duch"- realizacja programu rozwijającego kompetencje emocjonalno-społeczne
W środę w grupie V odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „W zdrowym ciele- zdrowy duch” pod tytułem: „Jestem z siebie dumny-potrafię to wykonać”. Bawiliśmy się w zabawy min. zabawy pantomimiczne, tor przeszkód, "Zgadnij, o kim mówię„. Najbardziej dzieciom spodobała się zabawa ”Studio gwiazd", gdzie mogliśmy wcielać się w różne słynne postacie. Każde dziecko było bardzo ważne, sławne. Rozdawano autografy:)
>> więcej ...
