Oddział IV
Nauczycielki: mgr Agnieszka Ufniarska, mgr Alicja Zarzecka
Dzień Babci i Dziadka
>> więcej ...
Dziś w przedszkolu wielki bal
Po świątecznej przerwie przyszedł czas na zabawę. Dzisiaj odbyła się choinka i bal karnawałowy - zabawa była przednia. W świat świątecznej cukierni zabrali nas aktorzy Teatru Pod Orzełkiem.Wspaniała muzyka, konkursy i zabawy zachęcały do tańca i integracji wszystkich dzieci. Na koniec uroczystości przybył najbardziej wyczekiwany gość czyli Mikołaj, który przyniósł wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty.
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
Zdrowie naszym skarbem
Przez cały tydzień rozmawialiśmy o zdrowiu.Przypomnieliśmy sobie piramidę zdrowego żywienia i wskazywaliśmy , których produktów należy jeść jak najwięcej, a jakich należy unikać.Ponadto zwracaliśmy uwagę na inne czynniki jakie mają wpływ na nasze zdrowie takie jak codzienna higiena , ruch i ubieranie się stosownie do pogody. W tym zimowym tygodniu dzieci przygotowały „śniadanie pod palmami” .Wykorzystały do tego same zdrowe produkty - banany, kiwi i mandarynki.Było pyszne! Omówiliśmy również na czym polega i dlaczego jest tak ważna praca lekarza Poznaliśmy czym się zajmuje dermatolog, laryngolog, kardiolog, internista, pediiatra. Ponadto w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa przeczytaliśmy: „ Kici Kocia. Witaminowe przyjęcie.” Anity Głowińskiej ( 14.12.2022r); „Basia i słodycze” Zofii Staneckiej (15.12.2022r) oraz „ Zuzia jest chora.” „ Zuzia idzie do lekarza” ( 16.12.2022r ).
>> więcej ...
Jak wyglądał świat przed milionem lat?
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
Urządzenia elektryczne
W tym tygodniu mówiliśmy o prądzie i różnych urządzeniach elektrycznych. Dzieci wymieniały i nazywały urządzenia występujące w każdym gospodarstwie domowym do uruchomienia, których potrzebna jest elektryczność.Zwracaliśmy uwagę na to, iż bez prądu byłoby nam bardzo ciężko żyć, jest on nam bardzo przydatny ale i jednocześnie bardzo niebezpieczny. Poznaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z prądu.Ponadto porównywaliśmy jak zmieniły się różne urządzenia na przestrzeni lat, jak bardzo rozwinęła się technologia. Zwieńczeniem tematyki tygodniowej była wycieczka do zaprzyjaźnionego przedszkola nr 78 gdzie obejrzeliśmy wystawę dawnych przedmiotów i urządzeń jakimi posługiwali się ludzie na wsi . Dzieci poznały i zobaczyły np" kołowrotek, tarę, maglownicę czy żelazko z duszą. Dowiedziały się również czym zajmował się np: kowal, garncarz, łyżkarz.W ramach Narodowego Programu Czytelnictwa przeczytaliśmy książkę pt„Feluś i Gucio poznają zawody ”Katarzyny Kozłowskiej na podstawie , której omawialiśmy różne zawody i próbowaliśmy odpowiedzieć do czego jest tam wykorzystywany prąd elektryczny.
>> więcej ...
