Zdrowo i przedświątecznie
W związku z problemami technicznymi naszej strony nastąpiło opóźnienie aktualizacji wydarzeń. Przepraszamy!
Powiadomienie o danych kontaktowych Inspektora Ochrony Danych (IOD)
W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych został powołany Inspektor Ochrony Danych, z którym można kontaktować się za pośrednictwem danych kontaktowych Przedszkola Samorządowego Nr 56 lub mailowo na adres e-mail: iod.przedszkola2@um.bialystok.pl
Inspektor Ochrony Danych: Pani Małgorzata Kuczyńska nr tel. 85 869 6661
Nauczycielki: mgr Danuta Dziejma, mgr Magda Stalończyk
W związku z problemami technicznymi naszej strony nastąpiło opóźnienie aktualizacji wydarzeń. Przepraszamy!
>> więcej ...
W tym tygodniu świętowaliśmy imieniny Mikołaja.Z tej okazji dzieci mogły obejrzeć teatrzyk pt:„ Bajkowa szopka” w wykonaniu aktorów Teatru Pod Orzełkiem, a także potańczyć i pobawić się przy skocznej muzyce.Odwiedził nas również sam Mikołaj, który przyniósł dzieciom fantastyczne prezenty. Ponadto rozmawialiśmy o oznakach zimowej pogody ( cechach charakterystycznych dla zimy) oraz sportach zimowych. Zwracaliśmy uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności podczas zabaw zimowych.
29 XI - 03 XII 2021
>> więcej ...
Dlaczego warto ograniczyć cukier szczególnie u dzieci?
>> więcej ...
Miniony tydzień był pełen wrażeń.Mieliśmy dwie ważne uroczystości: Jubileusz 40-lecia Przedszkola oraz Dzień Pluszowego Misia. Oba święta obchodziliśmy bardzo radośnie. Były tańce, prezentacje, zabawy oraz wspaniały tort jubileuszowy. Z tej okazji wykonaliśmy jubileuszowy plakat - tort:). Oczywiście z 40 ma świeczkami oraz nasze przedszkole z kartonu. Życzymy aby zawsze buziaki dzieci w naszym przedszkolu były uśmiechnięte. A.... Jeszcze odbył się spektakl Teatru muzycznego Arte Muza pod tytułem Wikingowie i Indianie.
W związku z kwarantanną części dzieci z naszej grupy, w tym miejscu zamieścimy zadania, które możecie państwo wykonać z dzieckiem. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
>> więcej ...
>> więcej ...
W tym jakże ważnym dla każdego Polaka tygodniu rozmawialiśmy o Święcie Niepodległości Polski, które przypada 11 listopada.Dzieci poznały pojęcia takie jak: niepodległość, patriota. Utrwalaliśmy znajomość symboli narodowych - godło, flaga, hymn państwowy oraz język polski.Ponadto dzieci wskazywały na mapie Polski granice naszego kraju, ważniejsze miejsca np: stolicę Polski - Warszawę, Białystok czyli nasze miasto, polskie Morze Bałtyckie czy naszą największą rzekę Wisłę. Dzieci wykonały swoje flagi oraz piękne, kolorowe domki. Poznały również fakt , iż Polska czyli nasz kraj jest domem dla wszystkich Polaków - to nasza Ojczyzna. Braliśmy też udział w ogólnopolskim śpiewaniu hymnu państwowego. Poprzez wszystkie takie działania kształtowaliśmy w dzieciach poczucie tożsamości narodowej.
>> więcej ...
W tym tygodniu rozmawialiśmy o rodzinie. Dzieci nazywały poszczególnych członków rodziny i poznały co to jest drzewo genealogiczne. Same również próbowały stworzyć takie drzewo swojej rodziny. Ponadto mówiliśmy o różnych zawodach jakie wykonują bądź mogą wykonywać rodzice. Dzięki naszemu gościowi - Pani Arlecie z Teatru Dramatycznego dzieci mogły poznać na czym polega praca charakteryzatorki. Pani Arleta urozmaiciła nasze zajęcia nie tylko ciekawymi slajdami, ale przede wszystkim pięknymi charakteryzacjami dzieci i Pani Eli. Dowiedzieliśmy się jak powstają np: sztuczne siniaki, blizny i rany. Mogliśmy dotknąć i obejrzeć z bliska takie rekwizyty jak: sztuczne uszy elfa czy włosy które można doczepiać.Ponadto w tym tygodniu odwiedzili nas aktorzy teatralni, którzy pokazali dzieciom przedstawienie pt:„Cyrk na wesoło”.Podczas wielu ćwiczeń z zakresu mowy i myślenia usprawnialiśmy umiejętności słuchu fonematycznego - dzieliliśmy wyrazy na sylaby, wymienialiśmy pierwsze głoski w wyrazach, a także liczyliśmy wyrazy w zdaniach. Sprawdzaliśmy również właściwości magnesu.Jednak mimo wielu różnych sytuacji edukacyjnych jakie miały miejsce podkreśliliśmy z największym przekonaniem, że w życiu każdego człowieka najważniejsza jest rodzina i wartości takie jak : miłość, szacunek , tolerancja i wzajemna pomoc.