STOPEREK

 

Załącznik Nr 1

do Zarządzenia dyrektora Nr 22/2025

z dnia 27.10.2025

 

Regulamin elektronicznej ewidencji czasu pobytu dziecka

w Przedszkolu Samorządowym Nr 56

w Białymstoku

§ 1

Imienna Karta Dziecka ( Karta Stoperek ) przeznaczona jest do elektronicznej ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu oraz do otwierania drzwi wejściowych w przedszkolu.

§ 2

Rodzic zamawia Karty Stoperek Dziecka. Odpowiedzialność za kartę ponosi rodzic. Bez względu na to, kto będzie odbierał dziecko, musi być zarejestrowana godzina przyjścia                      i wyjścia dziecka.

§ 3

W przypadku zniszczenia, utraty Karty Dziecka, rodzic / opiekun zobowiązany jest do zakupu

nowej. Utratę karty rodzic/opiekun zgłasza nauczycielowi oddziału, do którego uczęszcza

dziecko ( jest to bardzo ważne, ponieważ karta Stoperek służy do otwierania drzwi wejściowych przedszkola). Po zgłoszeniu utraty karty pozostałe karty będą przerejestrowane na inny numer w celu zabezpieczenia wejścia do przedszkola.

Koszt wyrobienia i wydania dodatkowej karty -opłata według aktualnego cennika operatora systemu.

§ 4

Po wejściu do przedszkola rodzic/opiekun rejestruje godzinę przyprowadzenia dziecka

poprzez jednorazowe zbliżenie Karty Dziecka do czytnika STOPEREK.PL .

§ 5

Po odebraniu dziecka z sali dydaktycznej lub placu przedszkolnego rodzic / opiekun

zaznacza godzinę odbioru dziecka poprzez jednorazowe zbliżenie Karty Dziecka do

czytnika.

§ 6

Prawidłowe odczytanie godziny przez czytnik zostanie oznaczone pojedynczym lub

podwójnym sygnałem dźwiękowym.

§ 7

Zabrania się używania karty przez dzieci.

§ 8

W przypadku nie zarejestrowania przez rodzica/opiekuna godziny przyjścia dziecka( dziecko obecne)  płatność będzie naliczana zgodnie z rejestrem obecności w dzienniku zajęć grupy w godzinach pracy przedszkola od 6:00 do 17:30 z odliczeniem 5 godzin na bezpłatną realizację podstawy programowej

§ 9

W przypadku awarii systemu lub okoliczności niezależnych od przedszkola, dopuszcza się możliwość czasowego prowadzenia papierowej ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu.

§ 10

Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do przekazania niezbędnych informacji osobom upoważnionym przez nich do przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola.

§ 11

Karta Stoperek służy również  do otwierania drzwi wejściowych do przedszkola. Nie jest to rejestracja pobytu dziecka. 



 

Regulamin wchodzi w życie z dniem 27.10.2025r.


 

INSTRUKCJA ZGŁASZANIA NIEOBECNOŚCI DZIECKA W SYSTEMIE STOPEREK

Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 56 w Białymstoku  informuje, iż zgłaszanie nieobecności dziecka w przedszkolu odbywa się  drogą elektroniczną poprzez system STOPEREK w „Panelu Rodzica”.

Nieobecność dziecka zgłaszamy do godz 7:00 danego dnia w którym ma nastąpić nieobecność, wówczas będzie odpis żywienia. 

Jak zgłosić nieobecność dziecka w systemie Stoperek.

  1. Wpisz w polu przeglądarki adres Panelu Rodzica lub kliknij odpowiedni link otrzymany w placówce.
  2. W polu email wpisz adres swojej poczty elektronicznej i PIN otrzymany w placówce.
  3. Kliknij Zaloguj.
  4. Wybierz zakładkę Zgłaszanie nieobecności
  5. Kliknij ikonkę kalendarza i wybierz dzień nieobecności dziecka
  6. Kliknij Zapisz
  7. W Historii zgłoszeń pojawi się nowa, zgłoszona nieobecność

 

Jak używać karty „Stoperek”

  1. Wyjmij kartę swojego dziecka
  2. Zbliż kartę do czytnika. Usłyszysz sygnał dźwiękowy.

Pamiętaj aby użyć karty zostawiając i odbierając dziecko z przedszkola!

 


 

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU ELEKTRONICZNEGO „STOPEREK”

  • Urządzenie jest elektroniczne – należy więc posługiwać się nim ostrożnie, nie pozwalając na obsługiwanie go dzieciom.
  • Urządzenie jest zamontowane w szatni na parterze oraz przed wejściem
  • Kartą Stoperek otwieramy drzwi przedszkola ( nie rejestruje się wówczas czas pobytu)
  • Wchodząc do środka przedszkola należy zbliżyć elektroniczną kartę do czytnika (zegar z nadrukiem Stoperek),
  • System automatycznie wczyta godzinę wejścia.
  • Wychodząc z przedszkola tą sama czynność należy powtórzyć.
  • Głośny dźwięk oznacza, że czynność wczytania została wykonana poprawnie.
  • Skutecznego zbliżenia karty należy dokonać tylko raz przy wejściu i tylko raz przy wyjściu.
  • Jeżeli nie zostanie wczytana godzina wejścia (rodzic zapomni lub zbliży kartę do czytnika nieprawidłowo) system automatycznie odznaczy wejście o godz. 6.00.
  • Jeżeli nie zostanie wczytana godzina wyjścia (rodzic zapomni lub zbliży kartę do czytnika nieprawidłowo) system automatycznie odznaczy wyjście o godz.17.30.
  • Jeżeli w ciągu dnia karta nie zostanie wczytana ani razu, a dziecko będzie obecne – zostanie wprowadzony do systemu pobyt liczony od godz. 6.00 do godz. 17.30.
  • Wszelkie kłopoty z obsługą czytnika czy awarie prosimy zgłaszać pracownikom przedszkola.

Uwaga!
W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt z intendentem lub dyrektorem przedszkola.