STOPEREK

Załącznik Nr 1
do Zarządzenia dyrektora Nr 22/2025
z dnia 27.10.2025
Regulamin elektronicznej ewidencji czasu pobytu dziecka
w Przedszkolu Samorządowym Nr 56
w Białymstoku
§ 1
Imienna Karta Dziecka ( Karta Stoperek ) przeznaczona jest do elektronicznej ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu oraz do otwierania drzwi wejściowych w przedszkolu.
§ 2
Rodzic zamawia Karty Stoperek Dziecka. Odpowiedzialność za kartę ponosi rodzic. Bez względu na to, kto będzie odbierał dziecko, musi być zarejestrowana godzina przyjścia i wyjścia dziecka.
§ 3
W przypadku zniszczenia, utraty Karty Dziecka, rodzic / opiekun zobowiązany jest do zakupu
nowej. Utratę karty rodzic/opiekun zgłasza nauczycielowi oddziału, do którego uczęszcza
dziecko ( jest to bardzo ważne, ponieważ karta Stoperek służy do otwierania drzwi wejściowych przedszkola). Po zgłoszeniu utraty karty pozostałe karty będą przerejestrowane na inny numer w celu zabezpieczenia wejścia do przedszkola.
Koszt wyrobienia i wydania dodatkowej karty -opłata według aktualnego cennika operatora systemu.
§ 4
Po wejściu do przedszkola rodzic/opiekun rejestruje godzinę przyprowadzenia dziecka
poprzez jednorazowe zbliżenie Karty Dziecka do czytnika STOPEREK.PL .
§ 5
Po odebraniu dziecka z sali dydaktycznej lub placu przedszkolnego rodzic / opiekun
zaznacza godzinę odbioru dziecka poprzez jednorazowe zbliżenie Karty Dziecka do
czytnika.
§ 6
Prawidłowe odczytanie godziny przez czytnik zostanie oznaczone pojedynczym lub
podwójnym sygnałem dźwiękowym.
§ 7
Zabrania się używania karty przez dzieci.
§ 8
W przypadku nie zarejestrowania przez rodzica/opiekuna godziny przyjścia dziecka( dziecko obecne) płatność będzie naliczana zgodnie z rejestrem obecności w dzienniku zajęć grupy w godzinach pracy przedszkola od 6:00 do 17:30 z odliczeniem 5 godzin na bezpłatną realizację podstawy programowej
§ 9
W przypadku awarii systemu lub okoliczności niezależnych od przedszkola, dopuszcza się możliwość czasowego prowadzenia papierowej ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu.
§ 10
Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do przekazania niezbędnych informacji osobom upoważnionym przez nich do przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola.
§ 11
Karta Stoperek służy również do otwierania drzwi wejściowych do przedszkola. Nie jest to rejestracja pobytu dziecka.
Regulamin wchodzi w życie z dniem 27.10.2025r.
INSTRUKCJA ZGŁASZANIA NIEOBECNOŚCI DZIECKA W SYSTEMIE STOPEREK
Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 56 w Białymstoku informuje, iż zgłaszanie nieobecności dziecka w przedszkolu odbywa się drogą elektroniczną poprzez system STOPEREK w „Panelu Rodzica”.
Nieobecność dziecka zgłaszamy do godz 7:00 danego dnia w którym ma nastąpić nieobecność, wówczas będzie odpis żywienia.
Jak zgłosić nieobecność dziecka w systemie Stoperek.
- Wpisz w polu przeglądarki adres Panelu Rodzica lub kliknij odpowiedni link otrzymany w placówce.
- W polu email wpisz adres swojej poczty elektronicznej i PIN otrzymany w placówce.
- Kliknij Zaloguj.
- Wybierz zakładkę Zgłaszanie nieobecności
- Kliknij ikonkę kalendarza i wybierz dzień nieobecności dziecka
- Kliknij Zapisz
- W Historii zgłoszeń pojawi się nowa, zgłoszona nieobecność
Jak używać karty „Stoperek”
- Wyjmij kartę swojego dziecka
- Zbliż kartę do czytnika. Usłyszysz sygnał dźwiękowy.
Pamiętaj aby użyć karty zostawiając i odbierając dziecko z przedszkola!
INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU ELEKTRONICZNEGO „STOPEREK”
- Urządzenie jest elektroniczne – należy więc posługiwać się nim ostrożnie, nie pozwalając na obsługiwanie go dzieciom.
- Urządzenie jest zamontowane w szatni na parterze oraz przed wejściem
- Kartą Stoperek otwieramy drzwi przedszkola ( nie rejestruje się wówczas czas pobytu)
- Wchodząc do środka przedszkola należy zbliżyć elektroniczną kartę do czytnika (zegar z nadrukiem Stoperek),
- System automatycznie wczyta godzinę wejścia.
- Wychodząc z przedszkola tą sama czynność należy powtórzyć.
- Głośny dźwięk oznacza, że czynność wczytania została wykonana poprawnie.
- Skutecznego zbliżenia karty należy dokonać tylko raz przy wejściu i tylko raz przy wyjściu.
- Jeżeli nie zostanie wczytana godzina wejścia (rodzic zapomni lub zbliży kartę do czytnika nieprawidłowo) system automatycznie odznaczy wejście o godz. 6.00.
- Jeżeli nie zostanie wczytana godzina wyjścia (rodzic zapomni lub zbliży kartę do czytnika nieprawidłowo) system automatycznie odznaczy wyjście o godz.17.30.
- Jeżeli w ciągu dnia karta nie zostanie wczytana ani razu, a dziecko będzie obecne – zostanie wprowadzony do systemu pobyt liczony od godz. 6.00 do godz. 17.30.
- Wszelkie kłopoty z obsługą czytnika czy awarie prosimy zgłaszać pracownikom przedszkola.
Uwaga!
W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt z intendentem lub dyrektorem przedszkola.
