,,Domowe zwierzątka i nie tylko..."- grupa I

       W tym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach domowych. Dzieci z przyjemnością opowiadały o swoich domowych pupilach, tych prawdziwych, ale także tych, które chciałyby mieć. Dowiedziały się, w jaki sposób o nie dbać. Podczas zajęć dzieci odgadywały zagadki obrazkowe, słowne oraz słuchowe. Sprawdzaliśmy także ich refleks:) Dzięki łapkom utrwalaliśmy zdobyte wiadomości o poszczególnych zwierzątkach. Bawiliśmy się w parach, ale także i całą grupą. Układaliśmy puzzle, przedstawiające kotki, przez co mogliśmy poćwiczyć wspólne działanie. Nie wszystkim się to udało, niektórzy woleli pracować sami, a nie z kolegą, koleżanką, ale ważne, że próba została podjęta:) Może następnym razem się przełamią;) Bawiliśmy się w kotki, które miauczały, drapały pazurkami, spały, piły wodę, ale także się łasiły do innych kotków;) Każde dziecko przeliczało kropeczki na kostce do gry w zakresie 3, przez co mogło nakarmić głodnego kotka. Próbowaliśmy łączyć kropki w narysowanej buźce kotka. Nie wszystkim jednak to wyszło - ale będziemy to ćwiczyć! Mieliśmy jeszcze okazję w inny sposób doskonalić naszą motorykę. Przy stolikach ozdabialiśmy pomponami nasza rybkę, ale nie tak standardowo rączkami - tylko przy użyciu plastikowych łyżeczek, co nie jest łatwe:) Poznając budowę rybki, mogliśmy stworzyć akwarium z rybką. Pomalowaliśmy je na kolor niebieski, a następnie ,,wpuściliśmy" do niego kolorową rybkę. Pierwszy raz wykonywaliśmy pracę techniką origami i jak się okazało, nie była to dla nas prosta technika. Ze składaniem kółek poszło nam całkiem dobrze, ale zapamiętanie, jak należy ułożyć poszczególne elementy i je przykleić, sprawiło nam już dużą trudność - nie obyło się bez pomocy:)

    Oprócz naszych poczynań związanych ściśle z tematyką tygodniową, tworzyliśmy także niesamowite kanapki w ramach naszej innowacji promującej zdrowe żywienie. Pomysłów na najpiękniejszą, najbogatszą kanapkę nam nie brakowało:) A co było w tym najlepsze - znikały w całości w ekspresowym tempie:) Dodatkowo wraz z II grupą dzieci miały okazję obejrzeć pokaz robienia chleba. Dowiedziały się jakie produkty są potrzebne i jakie są etapy powstawania chleba.

     A żeby nie było za mało - to przygotowaliśmy też gwiazdkowe i bałwankowe zawieszki na coroczny kiermasz świąteczny organizowany w naszym przedszkolu. Nasze dzieci wykazały się dużą pomysłowością, cierpliwością i zaangażowaniem. Oprócz samodzielnego wyboru materiału, z jakiego miały być wykonane dane zawieszki, koloru poszczególnych elementów, ułożenia poszczególnych ozdób, samodzielnie przykleiły dane elementy w swój oryginalny sposób. Jedynie moją małą ingerencją w stworzeniu tych zawieszek było podklejenie gorącym klejem, ale oczywiście z zachowaniem wszystkiego, jak dane dziecko to zrobiło - możecie mi wierzyć na słowo;) Efekty pracy dzieci możecie podziwiać na kiermaszu - już od najbliższego poniedziałku:) A jeśli Wam się spodobają - to zapraszamy do zakupu:)

     W piątek udało nam się ubrać naszą choinkę w sali. Mogliśmy to uczynić dzięki bombkom, łańcuchom, które dzieci przyniosły w tym roku z domu:) Tak jak myślałam - reakcja dzieci na to, że każdy będzie wieszał swoją bombkę na choinkę była bezcenna. Dzieci rozpoznając swoją bombkę z radością, podekscytowaniem, nawet i powagą sytuacji;) zawiesiły je na choince. Proszę mi wierzyć - tego nie da się opisać. Miło było widzieć, jak dzieci pomagały sobie nawzajem, gdy ktoś miał problem z powieszeniem. A jak mnie pilnowały, żebym chociaż o żadnej bombce nie zapomniała i żeby mogły powiesić wszystkie, co do jednej;) I tak powstała nasza choinka, którą po prostu ,,musieliśmy" już ubrać, żeby tylko Mikołaj do nas przyszedł i przyniósł prezenty:) Zobaczymy czy tak będzie, ale sądząc po tym, jak nam ślicznie wyszła - to na pewno tak się stanie:)

 



Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11 większy obrazek nr 12 większy obrazek nr 13 większy obrazek nr 14 większy obrazek nr 15 większy obrazek nr 16 większy obrazek nr 17 większy obrazek nr 18 większy obrazek nr 19 większy obrazek nr 20 większy obrazek nr 21 większy obrazek nr 22 większy obrazek nr 23 większy obrazek nr 24 większy obrazek nr 25 większy obrazek nr 26 większy obrazek nr 27 większy obrazek nr 28 większy obrazek nr 29 większy obrazek nr 30 większy obrazek nr 31 większy obrazek nr 32 większy obrazek nr 33 większy obrazek nr 34 większy obrazek nr 35 większy obrazek nr 36 większy obrazek nr 37 większy obrazek nr 38 większy obrazek nr 39 większy obrazek nr 40 większy obrazek nr 41 większy obrazek nr 42 większy obrazek nr 43 większy obrazek nr 44 większy obrazek nr 45 większy obrazek nr 46 większy obrazek nr 47 większy obrazek nr 48 większy obrazek nr 49 większy obrazek nr 50 większy obrazek nr 51 większy obrazek nr 52 większy obrazek nr 53 większy obrazek nr 54 większy obrazek nr 55 większy obrazek nr 56 większy obrazek nr 57 większy obrazek nr 58 większy obrazek nr 59 większy obrazek nr 60 większy obrazek nr 61 większy obrazek nr 62 większy obrazek nr 63 większy obrazek nr 64 większy obrazek nr 65 większy obrazek nr 66 większy obrazek nr 67 większy obrazek nr 68 większy obrazek nr 69 większy obrazek nr 70 większy obrazek nr 71 większy obrazek nr 72 większy obrazek nr 73 większy obrazek nr 74 większy obrazek nr 75 większy obrazek nr 76 większy obrazek nr 77 większy obrazek nr 78 większy obrazek nr 79 większy obrazek nr 80 większy obrazek nr 81 większy obrazek nr 82 większy obrazek nr 83 większy obrazek nr 84 większy obrazek nr 85 większy obrazek nr 86 większy obrazek nr 87 większy obrazek nr 88 większy obrazek nr 89 większy obrazek nr 90 większy obrazek nr 91 większy obrazek nr 92 większy obrazek nr 93 większy obrazek nr 94 większy obrazek nr 95 większy obrazek nr 96 większy obrazek nr 97 większy obrazek nr 98 większy obrazek nr 99 większy obrazek nr 100 większy obrazek nr 101