PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY NA DRODZE
Cały tydzień upłynął nam na zabawach i zajęciach uczących zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym:
- był wiersz o Gapie co nie umiała przechodzić przez jezdnię oraz o zarozumiałym Pawiu co uważał, że jego przepisy ruchu drogowego nie dotyczą
- była wycieczka na skrzyżowanie, gdzie pan Stop pomógł nam przedostać się na drugą stronę jezdni
- poznawaliśmy znaki drogowe oraz tworzyliśmy sygnalizator świetlny
- uczyliśmy się numeru alarmowego na policję
- poznawaliśmy pracę policjantów
- ćwiczyliśmy z woreczkami rzuty i chwyty
- na matematyce poznawaliśmy szczegóły naszego wyglądu...i puszczaliśmy lusterkowe "zajączki"
- na muzyce były improwizacje ruchowe do portugalskiej piosenki ludowej "Indo Eu"
- oglądaliśmy filmy edukacyjne na tablicy multimedialnej
- w nowej książce były ćwiczenia z podziału słów na sylaby, kolorowanki i ćwiczenia na spostrzegawczość
Na zakończenie tygodnia hucznie obchodziliśmy piąte urodziny naszej koleżanki, były życzenia, sto lat, słodycze i owoce!!!
