Muzyka wokół nas
W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat muzyki. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie - czym jest muzyka. Ponadto graliśmy na instrumentach perkusyjnych i zapoznaliśmy się z podziałem instrumentów perkusyjnych. Wykonywaliśmy różne ćwiczenia w liczeniu, a także każde dziecko przedstawiło w pracy plastycznej siebie jako muzyka grającego na wybranym instrumencie. Mówiąc o muzyce nie mogliśmy pominąć naszego wybitnego kompozytora Fryderyka Chopina. Poznaliśmy jego życie i twórczość.
