Nasza grupa!
12 - 16 IX 2022
Oj działo się działo! Poznajemy się, porównujemy się, szukamy podobieństw i różnic. Taka wiedza pomoże nam lepiej się akceptować, szanować i wspierać. Wykonaliśmy ordery grzeczności, którymi będziemy obdarowywać jakieś wyjątkowe dziecko - a wszyscy jesteśmy wyjątkowi:). Poznajemy swoje upodobania i zainteresowania, dlatego powstało wspaniałe drzewo naszych zainteresowań. Okazało się, że bardzo wielu z nas interesuje się architekturą i budownictwem! No bo niby czym jest wznoszenie wspaniałych budowli z klocków, materiału przyrodniczego itp? W środę byliśmy na bardzo ciekawej lekcji bibliotecznej w naszej osiedlowej bibliotece. "Niezwykli architekci wśród zwierząt - w świecie zwierzęcych budowniczych" - zobaczyliśmy niezwykłe budowle bobra ale także altannika, który pięknie zdobi swoje gniazdo na niebiesko, krawca który szyje swoje gniazdo z liści, garncarza rdzawego, który gniazdo buduje z gliny i wiele innych. Oczywiście wypożyczyliśmy książki. We czwartek przyszła do nas mama Werki i przeczytała nam książkę "Tosia i Julek uczą się dzielić" Magdaleny Boćko - Mysiorskiej ( i inne:). Było nam bardzo miło. Dziękujemy!!!
Na zajęciach matematycznych wspólnie z zabawkami ćwiczyliśmy pojęcia kierunków w przestrzeni - było wesoło.
W piątek NARODOWE CZYTANIE - "Pani Twardowska" A. Mickiewicza. Teatrzyk nauczycielski - dzieciom się bardzo podobało - no powiem a raczej napiszę tak: właśnie takie ochy i achy naszych dzieciaków powodują, że nam się chce coś wymyślać, robić, czasem się powygłupiać:). Ubaw był dobry dla wszystkich - dzieci, pań i aktorów!
Na zdjęcia z teatrzyku trzeba troszkę poczekać, bo jako AKTORKA:) nie mogłam ich robić. Sama jestem ciekawa......
