Wiosna tuż, tuż...

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat nadchodzącej wiosny.
W poniedziałek odwiedziliśmy osiedlową bibliotekę. Dzieci obejrzały prezentację „Witaj wiosno!”- poznały zwiastuny wiosny oraz przysłowia związane z miesiącami wiosennymi. Rozwiązywały zagadki przyrodnicze. Na pamiątkę spotkania  przekazały paniom wiosenne prace wcześniej przygotowane w przedszkolu. Ponadto wykonaliśmy prace z papieru: „Przebiśniegi”, „Wiosenne wachlarzyki”. Nauczyliśmy się nowej piosenki pt.: „Maszeruje wiosna” oraz tańca „Jiffy mixser”. Poznaliśmy nową literę C, c; doskonaliliśmy technikę czytania. Liczyliśmy elementy zbioru, ustalaliśmy, ile ich jest. Wnioskowaliśmy o stałości liczby elementów w  zbiorze, mimo zmian sugerujących, że po zmianie może być więcej albo mniej. Staraliśmy się przyspieszyć przyjście wiosny. Założyliśmy „zielony ogródek na parapecie:) Na podwórku poszukiwaliśmy zwiastunów wiosny.

W czwartek nasze przedszkole odwiedzili goście upierzeni, ze skrzydłami, potrafiącymi latać i świetnie widzącymi nocą…były nimi sowy. Wizyta tych ptaków odbyła się pod czujnym okiem opiekunów -pracowników z ośrodka „Potupajka w Niewiadomej”. Dzieci poznały sowie zwyczaje i anatomię: słuch sowi, jak widzi sowa, sowie menu oraz dowiedziały się wielu ciekawostek o tych drapieżnikach. Mogły sowy nie tylko obejrzeć, ale i …dotknąć:)