W świecie zwierząt
W świecie zwierząt.
W minionym tygodniu poszerzaliśmy wiadomości na temat świata zwierząt. Uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt.”Wyspa Pacynek”. Wykonaliśmy prace plastyczną malując akwarelami kameleona. Wykorzystując starą płytę CD stworzyliśmy kolorową rybkę. Poznaliśmy nową literę -w,W. Rozwijaliśmy umiejętności związane z przygotowaniem do czytania oraz tworzyliśmy kolekcje – zabawy matematyczne. Rozwiązywaliśmy zagadki tekstowe na temat zwierząt. Poznaliśmy zabawę rytmiczną ze śpiewem pt. „Dżungla”. Słowa piosenki ilustrowaliśmy ruchem. Obchodziliśmy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Śpiewaliśmy Sto Lat Bartkowi i Michałowi. Ćwiczyliśmy wykonując slalom z piłką tocząc ją po podłodze.
„Dżungla”
„Dżungla, dżungla, taka wielka dżungla
Poplątane zwoje dzikich lian
Mieszka sobie w bambusowej chatce
Ambo Sambo wielkiej dżungli pan.
Ref. Strusie mu się w pas kłaniają
Małpy na gitarach grają
Ambo tu, Ambo tam, Ambo tu i tam
Ambo Sambo doskonale znam go
Węża się nie boi ani lwa.
Dla swych dzikich, leśnych ulubieńców
w dłoni coś smacznego zawsze ma.
Ref. Strusie mu się w pas kłaniają
Małpy na gitarach grają
Ambo tu, Ambo tam, Ambo tu i tam
