W świecie zwierząt

 

W świecie zwierząt.

 

W minionym tygodniu poszerzaliśmy wiadomości na temat świata zwierząt. Uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt.”Wyspa Pacynek”. Wykonaliśmy prace plastyczną malując akwarelami kameleona. Wykorzystując starą płytę CD stworzyliśmy kolorową rybkę. Poznaliśmy nową literę -w,W. Rozwijaliśmy umiejętności związane z przygotowaniem do czytania oraz tworzyliśmy kolekcje – zabawy matematyczne. Rozwiązywaliśmy zagadki tekstowe na temat zwierząt. Poznaliśmy zabawę rytmiczną ze śpiewem pt. „Dżungla”. Słowa piosenki ilustrowaliśmy ruchem. Obchodziliśmy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Śpiewaliśmy Sto Lat Bartkowi i Michałowi. Ćwiczyliśmy wykonując slalom z piłką tocząc ją po podłodze.

 

Dżungla”

 

Dżungla, dżungla, taka wielka dżungla

Poplątane zwoje dzikich lian

Mieszka sobie w bambusowej chatce

Ambo Sambo wielkiej dżungli pan.

 

Ref. Strusie mu się w pas kłaniają

Małpy na gitarach grają

Ambo tu, Ambo tam, Ambo tu i tam

 

Ambo Sambo doskonale znam go

Węża się nie boi ani lwa.

Dla swych dzikich, leśnych ulubieńców

w dłoni coś smacznego zawsze ma.

 

Ref. Strusie mu się w pas kłaniają

Małpy na gitarach grają

Ambo tu, Ambo tam, Ambo tu i tam