Czereśniowa Pasieka wycieczka.
10 VI 2026
Jak pomagaliśmy pszczółkom?
Najpierw wspólnie z pszczółką Agą wykonaliśmy kolorowe pszczółki i piękne kolorowe łąki. Kolejne zadanie było związane z wizytą w Miodziarni. Tu oczywiście odpowiednio ubrani poznaliśmy królową pszczół, jej robotnice i strażników.. Pomagaliśmy w produkcji a jak! Kolejno z pszczółką Basią wspólnie zbieraliśmy nektar, a tak właściwie to świetnie bawiliśmy się przy muzyce. Basia tylko dyrygowała nami czyli mówiła co mamy wykonać. Kolejne zadania pod namiotem prowadził truteń a właściwie Trutnia czy Trutnia? Ha, ha sama nie wiem. Ale to były fascynujące zadania. Na koniec trafiliśmy na dmuchańce, zbieranie pyłku w piaskownicy zostawiliśmy najmłodszym pszczołom. To tak krótko, ale działo się dyżo więcej.
