Zadania: 12 - 16 kwiecień 2021

Zdrowi i bezpieczni!

   W tym tygodniu poruszamy temat zdrowia i bezpieczeństwa w sytuacji pandemii.

Poniedziałek: "Miś i niewidzialny wróg" - dzieci które uczestniczyły w spotkaniu online znają już ten tekst. W załącznikach tekst do wysłuchania i do przeczytania. Dzieci mają za zadanie wysłuchać tekstu, następnie zainscenizować go z wykorzystaniem zabawek ( specjalnie w tekście występuje miś i piłka  -  wszyscy je mają. Przyda się jeszcze maseczka jednorazowa). Dzieci mają za zadanie zaprojektować MASECZKĘ ochronną - w galerii zdjęcie maseczki wykonanej przeze mnie. Dzieci mogą rysować, malować wykorzystując prawdziwą maseczkę lub kolorowankę z załączników.

Wtorek: Na początek kilka wskazówek  dla rodziców - załącznik "Koronawirus - jak rozmawiać z dziećmi i jak je wspierać". Zapraszam do aktywnego obejrzenia prezentacji zamieszczonej w załącznikach wspólnie z dzieckiem  "Bajka która może wesprzeć rodziców w rozmowie z dzieckiem". Podczas rozmowy zachowajmy spokój. Dziecko ma wykonać zadania - jeśli jest to możliwe zachęcam do wydrukowania stron z zadaniami.

Środa: "Przegoń wirusa" - piosenka - link poniżej a w załącznikach tekst. Dzieci słuchają piosenki, starając się jak najwięcej zapamiętać. Podczas kolejnego słuchania dzieci śpiewają zapamiętane słowa. Podczas refrenu rytmicznie pukają o meble, zabawką o zabawkę, lub tupią nogami. "Mycie rąk" - przypominamy dzieciom wczorajszy film i zasadę, aby myć ręce tak długo jak trwa ich ulubiona piosenka - śpiewamy podczas mycia rąk:). "Wirus" - wykonanie wirusa z tego co znajdzie się w domu - a gazet lub kartonu, opakować po żywności - dajmy pole do popisu dzieciom one mają wspaniałe pomysły. Podczas pracy śpiewamy piosenkę "Przegoń wirusa". Prosimy o zdjęcia wirusa:)

https://www.youtube.com/watch?v=QT-2bnINDx4

Czwartek: Dzisiaj zajmiemy się PIRAMIDĄ Żywienia. W załącznikach znajduje się zdjęcie do wspólnej rozmowy. Poniżej linki.

Film "Zuzka i piramida żywienia"

https://www.youtube.com/watch?v=mOsQijzrMME

oraz Gang Świeżaków - piramida żywienia - piosenka

https://www.youtube.com/watch?v=7_Y8QekljEo

Zgodnie z piramidą najważniejszy jest ruch - wybierzcie się z rodzicami na spacer, na rower lub pograjcie w piłkę - czekamy na zdjęcia!

Piątek: W galerii zdjęć znajduje się plakat "Szkoła czystych rąk" - zapytajmy dziecko kiedy należy myć ręce? Niech dziecko przyjrzy się obrazkom i opowie o nich np. jaką kolejność mycia rąk stosuje? Niech państwo odczytają dziecku rymowanki. Nauczymy się wierszyka, który pomoże nam w odmierzaniu czasu podczas mycia rąk. Wierszyk powstał specjalnie dla WAS! W załącznikach dostępny jest tekst oraz nagranie dźwiękowe (Wierszyk do mycia rąk w 2 wersjach jedna do wysłuchania i druga do do wspólnej nauki,  a także film. W galerii jest także zamieszczony plakat "Wirusoochrona" - sprawdzamy wiedzę dziecka czy wie w jaki sposób bronić się i innych przed wirusami. Odczytujemy kolejne dymki, zadajemy pytania. Warto wytłumaczyć dzieciom co to są skupiska ludzi i dlaczego należy ich unikać, niech dziecko pokaże jak należy zakrywać usta i nos podczas kaszlu lub kichania, Niech przypomni dlaczego nie należy dotykać nosa, oczu i ust i dlaczego trzeba zasłaniać twarz maseczką. No i bardzo ważne niech dziecko powie jak należy się odżywiać by być zdrowym i odpornym oraz jak należy się ubierać. Przypomnijmy PIRAMIDĘ.Załączniki:Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4