Drodzy rodzice! W obecnej, trudnej sytuacji podejmujemy pracę w trybie hybrydowym. Aby umożliwić i ułatwić pracę z dzieckiem lub zwyczajnie dać mu jakieś zajęcie:) będziemy opracowywały zadania na poszczególne dni. W związku z prośbami rodziców, zadania będą umożliwiały ich realizację o dowolnych porach dnia. Rozumiemy sytuację rodziców przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. W załącznikach zamieszczane będą wszelkie pliki dźwiękowe (piosenki, wiersze, zagadki, dokumenty itp.) do bezpośredniego wykorzystania. Galeria zdjęć - pomoce wizualne czyli zdjęcia, ilustracje czy kolorowanki. POWODZENIA!!!

Zadania 29 marzec - 02 kwiecień 2021

 

Wielkanoc!!!

Poniedziałek

Układanka obrazkowa: proszę pociąć dziecku na 4 lub więcej  części wielkanocną ilustrację z gazety lub wydrukowaną z załączników kolorowankę, którą dziecko ma za zadanie ułożyć. To doskonałe ćwiczenie na koordynację wzrokową. Warto zachęcić dziecko by pocięło obrazek samo i dało do ułożenia swojemu bratu czy siostrze.

O czym mówię? Pokazujemy dziecku zdjęcia  z galerii i puszczamy z załączników "Tekst do zdjęć i pytania". Dziecko ma za zadanie wskazać prawidłową ilustrację. Warto przy okazji opowiedzieć dziecku o rodzinnych zwyczajach wielkanocnych.

Kura na jajkach: Wydrukować z galerii zdjęcie nr 10. Nazwy kolorów pokolorować dziecku na właściwe barwy. Dziecko ma za zadanie pokolorować kurkę zgodnie z kodem.

 

Wtorek:

Piosenka: Posłuchajcie razem piosenki w załącznikach "Pisanki i pytania" - niech dziecko postara się odpowiedzieć na zadane na końcu pytania. Jeśli się nie uda za pierwszym razem warto powtórzyć:). Zachęcam do wracania do piosenki wciągu całego tygodnia - można przy niej tańczyć, próbować śpiewać, Wyciąć z gazet lub innego papieru jajeczka które dziecko ma pozbierać podczas trwania jednej zwrotki.

Kolorowanka: wydrukować z galerii wybraną przez dziecko kolorowankę. Dziecko ma pokolorować. Można udekorować nią okno, ścianę lub przygotować z niej upominek dla jakiegoś członka rodziny.

Zabawy badawcze: My polecamy dwie. Jak sprawdzić czy jajko jest świeże? I tu jest mały problemik - trzeba mieć stare jajko:) i świeże. Wrzucamy jajka do szklanek z wodą. I co? Świeże jajko idzie na dno a stare pływa...bo co? Bo ze starości wyschło:). Jaki wpływ mają kwasy na jajko? Dziecko musi dotknąć jajko i określić jaka jest skorupka: mokra, sucha, twarda, miękka, szorstka, gładka itp. Wrzucamy jajko do szklanki z octem w której stoi kilka godzin. wyjmujemy jajko - bardzo się staramy!!!!  Będzie wesoło. Dziecko ma za zadanie ocenić jaka jest skorupka jajka wyjętego z octu.

 Środa:

Rozwiązywanie zagadek: dziecko ma za zadanie rozwiązać zagadki. W załączniku nagranie zagadek "Zagadki wielkanocny stół". Jedna zagadka dotyczy bukszpanu - można pokazać dziecku jak wygląda ( na zdjęciu z koszyczkiem lub jeśli mamy to żywy).

Piosenka "Pisanki" - utrwalamy piosenkę poprzez zabawę. Potrzebna piłeczka lub jakaś pluszowa zabawka. Podczas zwrotki przekazujemy sobie piłeczkę a podczas refrenu ta osoba która w danym momencie ma piłeczkę podrzuca ją do góry i łapie. Przy kolejnej zwrotce znowu podajemy piłeczkę z rąk do rąk i przy kolejnej zwrotce podrzucamy.

"Kolorowe jajeczka" - zabawa matematyczna. Potrzebne wycięte z papieru jajeczka w 2  wielkościach. Najlepiej w różnych kolorach. Rozrzucamy po dywanie. Zadania dla dziecka: zbierz jajka w żółtym kolorze, później zielonym i niebieskim. Zbierz jajka duże, zbierz jajka małe. Zbierz tyle jajek do ilu umiesz policzyć. Ułóż je parami. Policz ile jest jajek żółtych, zielonych, niebieskich. Ułóż z jajek koszyczek wielkanocny.

Czwartek:

Wiersz - z załączników puszczamy dziecku wiersz - załącznik "Wiersz-Wielkanoc i pytania" Dziecko niech wysłucha i spróbuje odpowiedzieć na pytania.

Film: Kubuś i Wielkanoc 

https://www.youtube.com/watch?v=nDlJVu4rXrU

Kolorowanka: dziecko koloruje dowolną kolorowankę z załączników lub inną:).

Piątek:

Wielkanocne prace plastyczne wykonaliśmy już wcześniej na kiermasz:) a w piątek czas już na przedświąteczne porządki! Trzeba koniecznie zaangażować dziecko a poczuje się ważne i docenione. Wycieranie kurzu, układanie w szufladkach ( tylko nie w tych ze słodyczami) to praca dla przedszkolaka. 

Wielkanocna bajeczka A. Galicy - jeżeli jeszcze ktoś ma siłę i czas to zachęcam do przeczytania dziecku bajeczki - dostępna w załącznikach. Dziecko może podczas słuchania rysować - polecamy.

W Galerii zamieszczone są zdjęcia naszych hodowli:szczypiorku i rzeżuchy. Zobaczcie kochani jak wspaniale rosną! Jeśli pozwolicie to rzeżuchą poczęstujemy panie z przedszkola! A czy Wy pomalowaliście  już jajka? Prosimy o zdjęcia!

 

Wesołych Świąt!!!

 Załączniki:Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11 większy obrazek nr 12 większy obrazek nr 13 większy obrazek nr 14 większy obrazek nr 15 większy obrazek nr 16 większy obrazek nr 17 większy obrazek nr 18 większy obrazek nr 19 większy obrazek nr 20