UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ 2022/23

PROGRAM OGÓLNOPOLSKI

Nasze przedszkole już po raz PIĄTY  bierze udział w ogólnopolskim programie Uczymy Dzieci Programować.

    W każdym roku zdobywamy certyfikaty uczestnictwa, w akcjach zadaniach ogólnopolsich i europejskich, a nawet światowych. W     roku 2022 będziemy brać dodatkowo udział w CODE WEEK - europejski program kodowania. W roku 2019 zdobyliśmy 3 miejsce w     realizacji zadań - nagrodą były drewniane puzzle do Ozobotów     ( małe robociki ). Nasze przedszkole zaopatrzone jest w tablice     multimedialne, klocki do kodowania, maty, Ozoboty, Photon- robot interaktywny. 

    Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci.     Logiczne,     algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie     ich i wybieranie tych najbardziej     optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność     sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym     etapie ich życia.

    Realizując program „Uczymy Dzieci Programować” chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie,     metodycznie i merytorycznie,     wplatając aktywności około programistyczne do codziennych zajęć dydaktycznych, niezależnie od     realizowanych aktualnie treści.

    Autorem programu jest Anna Świć, organizatorem Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej. 

    Cele:

    Świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na etapie edukacji przedszkolnej 

    Po co uczymy dzieci programować?

  • uczenie programowania to rozwijanie uniwersalnych kompetencji
  • kształtowanie umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia
  • pracy zespołowej, szukania kompromisów
  • rozwijanie kreatywności
  • oswajanie z nowoczesnymi technologiami

    Jak uczymy dzieci programować?

  • świadomie
  • metodycznie i merytorycznie
  • z pasją, przez zabawę i doświadczanie

CODE WEEK 2022

IDEA PROMOWANIA KODWANIA. BRALIŚMY UDZIAŁ!!! REALACJA W GRUPIE V

     

                                                           CERTYFIKAT

 

Rok 2020/2021